S energií v těle, se sluncem v duši...

XVI. všesokolský slet 2018

V roce 2018  připravuje Česká obec sokolská, v rámci oslav 100. výročí vzniku  samostatného Československého státu, XVI. všesokolský slet. Pořádání  tohoto sletu bylo schváleno usnesením 10. sjezdu ČOS 26. června  2013. Zorganizovat takto rozsáhlou akci vyžaduje velký časový předstih,  proto jsou přípravy už nyní v plném proudu a na programu sletu pracují  všechny programové útvary ČOS. Slet bude maximálně otevřený. Kromě  sokolských účastníků z domova i ze zahraničí se sletu zúčastní řada  domácích i zahraničních hostů. V současnosti pracují autorské kolektivy  na tvorbě hromadných pohybových skladeb a rozbíhá se i příprava všech  dalších částí programu sletu.

Proběhlo výběrové řízení na logo XVI. všesokolského sletu. V soutěži zvítězil návrh sestry  Elišky Karešové ze Dvora Králové nad Labem, který uvádíme v záhlaví.  Více o logu a o autorce najdete na 5. straně časopise eSokol ze září  2015. Dále bylo rozhodnuto i na tomto sletu používat sletovou znělku,  kterou pro XIV. všesokolský slet 2006 složil hudební skladatel Zdeněk  Barták.

Pracovní předvedení hromadných skladeb pro XVI. všesokolský slet

V neděli 27. listopadu 2016 se uskutečnilo předvedení sletových skladeb. Podívejte se na ukázku fotografií.

T. J. Sokol Dobroměřice Pražská 87, Dobroměřice 440 01