S energií v těle, se sluncem v duši...

USPOŘÁDANÉ AKCE NAŠEHO SOKOLA

 

Dětský den na Červeňáku - neděle 29.5.2016, začátek ve 14:00

I v letošním roce, ve spolupráci s KČT Lokomotiva Louny a Sokolem Louny, budeme pořádat Dětský den na Červeňáku, tentokráte s podtitulem PIRÁTI NA SUCHU. Děti se vydají po vyznačené trase, kde na ně budou čakat piráti jako Dlouhý Ben, Černý Bart, Černovous nebo kapitán s dřevěnou nohou. Po splnění všech úkolů bude v cili připravena truhla s pokladem. Poslední soutěžící děti starují v 16:00 hodin. Nezapomeňte si vzít buřtíky na opékání. Restaurace na Červeňáku bude otevřena. Na všechny soutěžící děti i jejich dospělácký doprovod se těší  piráti a pirátky.    

 

Poznávací zájezd  "Krušnohorské perly"– 3.5.2016

V minulém roce jsme zaznamenali velice positivní zájem ze strany občanů o poznávací zájezdy. V letošním roce jsme pro Vás připravili dva zájezdy tohoto typu. V úterý 3.5.2016 se uskutečnil poznávací zájezd,  jehož začátkem byla návštěva výrobního závodu Českého porcelánu v Dubí, který je proslulý svou výrobou cibulového porcelánu. Měli jsme možnost vidět celý výrobní proces výroby porcelánu. Součástí prohlídky byl i Dům porcelánu s modrou krví, kde je stálá expozice porcelánu. Dalším cílem naší cesty byl zámek v Duchcově, kde několik let pobýval i Giacomo Casanova. Ten kdo chtěl prohlédl si zámek a jiní využili možnost prohlédnout si město Duchcov. Bohužel čas nám nedovolil zastavit se v  informačním centru elektrárny Ledvice, tak snad někdy příště si tuto zastávku vynahradíme. Poslední naší zastávkou byl zámek Jezeří, kterému se svého času říkalo Krušnohorská perla a dnes se vypíná nad hnědouhelnými doly, jako orlí hnízdo. Tento zámek, kdysi honosné sídlo Lobkoviců, čeká stále na opravy, jak interiérů, tak exteriérů. Pevně doufáme, že ten kdo se s námi účastnil tohoto dalšího poznávacího zájezdu se nenudil a třeba jsme i někoho inspirovali k rodinným výletům.

 

 Přednáška o Aljašce a Sev. Kanadě – Cestami zlatokopů, čtvrtek  24.3.2016 – 17:30 hodin

V salónku  Kulturního domu se uskutečnila ve čtvrtek 24.3.2016 přednáška o Aljašce a Sev. Kanadě. Přednáška byla doprovázena snímky a doplněna zajímavými zážitky dobroměřického  cestovatele Josefa Zienerta. Tato přednáška byla poslední v tomto pololetí. Další přednášky budou následovat v druhé polovině roku, až nastanou zase kratší dny a delší večery. 

 

Velikonoční tvoření pro malé i velké – sobota 19.3.2016

Týden před Velikonocemi uspořádal náš tým šikovných ručiček v  klubovně naší dobroměřické sokolovny velikonoční tvořivý den, jak pro děti, tak pro dospěláky. Všichni si  vyzkoušeli zdobení vajíček voskem, výrobu zápichů, zdobení velikonočních perníčků a vyrobit si ozdobný závěs na dveře. Kreativitě se meze nekladly a tak pod rukama dětí i dospěláků vznikaly velikonoční dekorace obvyklé i neobvyklé.   Byli jsme moc potešeni, že jste nám přinesli ukázat i své výrobky spojené právě s oslavou svátků jara. Na děti čekaly pohcoutky z dílen sester sokolek, jako pečený beránek, velikonoční linecké pečivo a dospěláci mohli  ochutnat vajíčkovou tlačenku. Fotografie z této akce najedete v naší FOTOGALERII.

 

Přednáška o Kambodžském království  aneb „Tam kde král mluví česky“

Ve čtvrtek 25.2.2016, proběhla v salónku KD v Dobroměřicích přednáška o Kambodžském království, kde opravdu současný král a jako jediný monarcha světa mluví opravdu česky. O tom, jak se žije v této exotické zemi, vyprávěl cestovatel pan Tomáš Hušek. Prostřednictvím snímků bylo možno vidět zajímavou krajinu, obydlí na kůlech, chrám Angkor Vat, lidi při práci, jak vypadá škola a také delikatesy z kambodžského jídelníčku. Např. jsme se dozvěděli, že sušené žáby chutnají jako chipsy a v některých školách se zvoní na konec vyučování na kus traverzy. Závěrem této akce byla dobrovolná sbírka pro děti v Ugandě s názvem „Pastelka pro Ugandu“. Všichni přítomní přispěli svým dobrovolným vstupným právě na tento projekt. Díky tomuto finanční příspěvku budou nakoupeny pastelky a během března 2016 budou předány dětem v Ugandě.  

 

JARNÍ PRÁZDNINY NA MOLDAVĚ  aneb  s Vámi nás baví svět! 28. 2. - 4. 3. 2016

Další jarní prázdniny na horách si tentokrát užilo 20 dětí a 7 dospěláků. Útočištěm naší velké skupiny, která vznikla spojením sokolů z Dobroměřic a turistického oddílu při ZŠ Černčice, byla Sokolská chata na Moldavě. Počasí nám přálo a děti si tak mohly užít sněhových radovánek. Užili jsme si také karneval, jízdu na čemkoli i společné koulování. Zpestřením programu byla pro děti návštěva stanice Horské služby na Bouřňáku. Velké díky všem, kdo se pobytu zúčastnil.

 

ZÁJEZD na muzikál FANTOM OPERY – 20.2.2016

Náš Sokol  se rozhodl po delší odmlce uspořádat zájezd do divadla, a sice na muzikál FANTOM OPERY. Velice nás překvapil zájem a rychlost vyprodaných lístků. Během tří dnů bylo 45 lístků zcela vyprodáno. Předstvení v divadle Goya Music Hall bylo nesmírně povedené. Všechny zúčastněné ohromila megalomanská scéna a bezchybné výkony herců i zpěváků. Již nyní plánujeme další divadelní zájezd, který se uskuteční na podzim roku 2016.

 

VEČER SVĚTEL - 13.11.2015

V pátek 13.11.2015 členové dobroměřického Sokola a SDH Dobroměřice uspořádali již po druhé tzv. Večer světel. Lampiónový průvod prošel některými ulicemi Dobroměřic a svou pouť zakončil před areálem hasičské zbrojnice. Tam už na děti čekala BÍLÁ PANÍ, která je zavedla na stezku, jak jinak než odvážnou. Děti na stezce potkávaly různorodá strašidýlka. Ten, kdo tuto stezku zvládl statečně, byl po zásluze odměněn a podepsal se na strašidelný arch. Pro dospěláky byly připraveny tekuté zahřívací formace v podobě svařáčku, grogu nebo Svatomartinského vína z vinařství Chrámce.  V kuchařských dílnách sester Sokolek byly napečeny chutné a oblíbené martinské rohlíčky, po kterých se jen zaprášilo. Závěrem celé akce Večera světel bylo vypouštění lampiónů štěstí.

 

DRAKIÁDA - 24.10.2015

V sobotu 24.10.2015 se  na letecké ploše RC modelář Dobroměřice, uskutečnila již po třetí „Podzimní drakiáda aneb létáme si v oblacích“, která byla společnou akcí dobroměřických Sokolů a MODELÁŘŮ.  Pro děti byly připraveny NEJEN dračí soutěže s odměnami, ale i občerstvení se sladkými domácími pochoutkami z kuchyňských dílen sester sokolek. Děti si mohly opéct jablíčka a zároveň vyzkoušely jak chutnají brambory pečené v popleu. Počasí bylo sice chladné, ale odměnou dětem byl vítr a dráčci se tak lehce mohli vznést k oblakům. Fotografie z této akce najedete v naší FOTOGALERII.

 

  Poznávací zájezd k hornímu toku Ohře – 12.10.2015

V pondělí 12.10.2015 náš Sokol, ve spolupráci s dobroměřickou knihovnou, uspořádal poznávací zájezd k hornímu toku Ohře. V ten den jsme se všichni probudili do mrazivého rána, kdy teploměr ukazoval -4oC. Nikdo z nás by ani netušil, jak se o nás sv. Petr postará a z mrazivého počasí udělá krásný slunečný den. Naší první zastávkou byl zrekonstruovaný celodřevěný most v Radošově. Následovala zastávka v Kyselce. Kde jsme bohužel shlédli, v jakém tristním a zuboženém stavu se lázně nachází dnes. Lázně, které svého času byly nejmalebnějšími lázněmi střední Evropy. Dále jsme projížděli hlubokými údolími řeky Ohře lemovanými masivy skal až do Karlových Varů. Návštěvu tohoto města jsme zakončili exkursí přímo ve sklářských hutích Mosser. Na vlastní oči jsme viděli mistrovské umění sklářů, sledovali jsme, jak z rozpálené, tekuté hmoty vznikají jednotlivé skleněné skvosty. Výslednou práci těchto sklářů jsme obdivovali v prodejní galerii Mosser. Naší poslední zastávkou poznávacího zájezdu byl hrad a zámek Horní hrad neboli Hauenštejn. Pěší cesta k Hauenštejnu byla trošičku náročnější, do kopečka, ale všichni zdatně i tuto poslední zastávku zvládli. Viděli jsme Hauenštejn, který má dnes již daleko za svou okázalou krásou. Kdo chtěl prohlédl si interiéry a všichni jsme se potkali na nádvoří v restauraci, které byla příjemnou tečkou za naším poznávacím zájezdem. Celou naší trasou nás bezpečně provezla společnost OHEM. Jelikož odezva na tento uspořádaný poznávací zájezd byla kladná, plánujeme již další a dokonce plánujeme i zájezd do divadla. Fotografie z této akce najdete v naší sekci FOTOGALERIE.

 

 

NOC SOKOLOVEN 11.9.2015 

Dne 11. září 2015 se zapojil náš Sokol do celorepublikové akce NOC SOKOLOVEN, kterou vyhlásila ČOS (Česká obec sokolská).  Rok 2015 je rokem sokolské architektury. Sokolovny ve světě představují ojedinělý soubor sportovních a kulturních objektů. Nikde jinde ve světě neexistoval spolek založený na dobrovolné účasti členstva, který by dokázal z vlastních zdrojů vybudovat tak velkou infrastrukturu.

V minulosti měla být sokolovna vždy významným objektem každé obce, stejně jako kostel nebo škola. Proto se pro umístění sokolovny vyhledávala vždy nejvhodnější místa dominující obrazu obce. Sokolovny navrhovali přední architekti dané doby a stávaly se centrem sportovního, společenského a kulturního života v řadě obcí.

V případě dobroměřické sokolovny si  sokolové  pro své účely vybrali budovu tehdejšího ovčína, kterou v  r. 1933 zakoupili od p. Dittricha. Svými vlastními silami budovu sokolové opravili a již v r. 1934 používali ke svým sportovně společenským účelům. Pořádali zde cvičení, šibřinky, hráli divadlo, pro děti loutkové. Byl zde umístěn i kinematograf a sál byl využíván jako kino. V současné době by se dalo říci multifunkční budova.

Z dochovaných historických fragmentů víme, že např. v r. 1934 zakoupila rodina p. Adolfa Aulického kamenného sokola, který zdobí sokolovnu do dnes. Tyto a různé jiné zajímavosti, informace, fotografie a dochované předměty jste mohli shlédnout právě 11. září 2015  v dobroměřické sokolovně. Z jednotlivých záznamů a fotografií se návštěvníci dozvěděli více o historii nejen budovy sokolovny, ale činnosti dobroměřického sokola vůbec. Na vlastní oči se příchozí mohli přesvědčit o tom, jak vypadá interiér sokolovny, dalo by se říci od sklepa až po půdu. 11. září jsme zpřístupnili celý areál sokolovny (cvičební sál, klubovna, sklepní prostory, kde se hrálo loutkové divadlo pro děti).

 

Noc v sokolovně  29. 5. - 30. 5. 2015

Poslední cvičení a následné spaní v sokolovně si přišlo užít dvacet dětí, z nichž šestnáct nakonec v sokolovně přespalo. Nejdříve si děti zasoutěžily v disciplínách, kterým se věnovaly po celý rok, jako překonávání překážek, šplh na tyči či kotoul na kruhách. Poté se vyřádily na dětském hřišti u hasičárny. Program pokračoval u sokolovny, kde si děti opekly buřty, hrály fotbal a různé hry. V klubovně sokolovny malovaly obrázky na téma: "Co se mi na cvičení nejvíce líbilo." Celý den byl završen noční bojovkou v háječku, kterou odvážně (přes počáteční obavy a u některých i slzy) zdolaly všechny děti. Druhý den se konalo předání diplomů a řádění v sokolovně. Celá akce měla pozitivní ohlas u dětí i jejich rodičů.

 

Pálení ČARODEJNIC - Červeňák 30. 4. 2015    

  Malé i velké čarodejnice, ale také čarodějové, zamířili ve čtvrtek 30.4. na Červeňák. Podvečerní program byl určen hlavně dětem, pro které byly připraveny soutěže jako např. slalom s koštětem, hod koštětem nebo hod čarodějnickým kloboukem. Za splnění soutěžních disciplín byly děti odměněny dárečkem a také sladkostí. Pod dohledem dobroměřických hasičů, kteří si též pro děti připravili soutěže a zajímavou ukázku, byla zapálena figurína čarodejnice a na hranici mohlo začít očekávané opékání buřtíků. Fotografie z této akce najdete též v sekci "Fotogalerie".

 

Škola plná kouzel - show Pavla Kožíška 8. 3. 2015    

V neděli 8.3.2015, naše organizace uspořádala zájezd, nejen pro děti, do Divadla kouzel v Líbeznicích. Celkem 27 dětí a 8 dospěláků shlédli představení "Škola plná kouzel". Viděli jsme představení ze světa magie a kouzel, které předvedl kouzelník a iluzionista Pavel Kožíšek. Prozradil nám některé kouzelnické triky a fígle. Každý kouzelnický učeň z řad díváků obdržel na jevišti  pravé kouzelnické vysvědčení. Všechny děti v sále byly zapojeny do většiny kouzel a soutěží. Po představení byla pro děti připravena autogramidáda s Pavlem Kožíškem a jeho kouzelnickou asistentkou Hankou Mašlíkovou, kde všem účastníkům představení předali fotografie s osobním věnováním. Navštívili jsme i kouzelnický obchod, kde si děti zakoupily důležité kouzelnické předměty k domácímu čarování. Fotografie z této akce najdete v sekci "Fotogalerie".

 

22. 2. - 28. 2. 2015    JARNÍ PRÁZDNINY NA MOLDAVĚ

Župa Sladkovského uspořádala o jarních prázdninách první týdenní zájezd na Moldavu, kde nechyběli ani naši sokolíci. Vlakem z Loun se vypravilo celkem jednadvacet osob, z toho patnáct dětí a šest dospělých. Celý týden si užívaly prostředí místní sokolské chaty a bohaté sněhové nadílky v jejím okolí. Čtyři odvážlivci se během pobytu vypravovali do lyžařského střediska v Mikulově, kde se zdokonalovali v jízdě na snowboardu a lyžích. Bohatý program byl zajištěn jak venku, kde se bobovalo, procházelo po okolí, nakupovalo ve vesnici, stavělo iglů a sněhulák, koulovalo; tak uvnitř, kde děti měly karneval, hrály loutkové divadlo a společenské hry, tvořily masky, tančily při diskotéce a pomáhaly s provozem chalupy. Po úspěšném návratu domů se již těší na příští rok.

 

OPRAVA STŘECHY DOBROMĚŘICKÉ SOKOLOVNY   

Začátkem ledna 2015 byla zahájena rekonstrukce střechy dobroměřické sokolovny, která byla již delší dobu ve špatném technickém stavu. Docházelo k samovolnému uvolňování střešní krytiny a tím ke snížení bezpečnosti v okolí objektu. Pohyb osob a parkování vozidel při špatných povětrnostních podmínkách se stávaly nebezpečnými.

Dobroměřickým členům sokola začal dělat špatný stav střechy velké vrásky a starosti. Kladli si jednu společnou otázkou: „Kde sehnat v dnešní době bez mála půl miliónu korun na opravu? “ A podařilo se. Na podzim r. 2014 Ústecký kraj odsouhlasil žádost T. J. Sokol Dobroměřice o poskytnutí dotace ve výši  310.000,- Kč. Zbývající částka na rekonstrukci byla dofinancována z finančního příspěvku, který dobroměřický sokol obdržel od obce Dobroměřice a Župy Sladkovského.

Dobroměřická sokolovna se již pyšní svou novou střechou a tímto bychom chtěli poděkovat Ústeckému kraji, obci Dobroměřice, Župě Sladkovského za poskytnuté finanční prostředky a společnosti pana Václavíka za fyzickou realizaci projektu. Fotografie z průběhu opravy střechy najdete na: https://dobrosokolovna.rajce.idnes.cz/

 

20. 12. 2014    ODDÍL DĚTÍ - USPÁVÁNÍ ČERTÍKŮ NA PRAVDĚ

S oddílem dětí jsme se letos poprvé vydali uspat čerty na Pravdu.

Všichni jsme si i přes chladné počasí výlet báječně užili.

 

6. 12. 2014      ADVENTNÍ KONCERT

V kostele sv. Matouše se v sobotu 6. 12. 2014 uskutečnil další koncert pořádaný naším sokolem. Návštěvníci si vyposlechli zvuky varhan, krásného zpěvu a koledami se naladili na Vánoční čas.

 

1. 12. 2014      BARBORA

Lounské předvánoční posezení zpestřily svým novým vystoupením malé mažoretky a také Dobrošky s Černoškami.

 

7. 11. 2014      VEČER SVĚTEL

Další z akcí T. J. Sokola Dobroměřice a místních hasičů byl 7. 11. 2014 VEČER SVĚTEL. Lampionového průvodu, následné stezky odvahy a ochutnávky Svatomartinských rohlíčků se zúčastnilo na 250 lidí.

 

25. 10. 2014    DRAKIÁDA

Rudé tvářičky udýchaných ratolestí, mnohdy až slzy od smíchu maminek a zapálení tatínci, zarputile snažící se dostat právě toho jejich draka do vzduchu. Obrázek, který snad nikdy neomrzí, byl k vidění i v Dobroměřicích.

V sobotu 25. 10. 2014 se konala již tradiční DOBROMĚŘICKÁ DRAKIÁDA, kdy útočištěm pro více jak čtyřicet draků a dračic bylo opět letiště místních modelářů. Ti společně se sokolkami připravili pro děti i rodiče příjemné podzimní odpoledne.

 

24. 10. 2014    DÝŇOVÁNÍ

V pátek 24. 10. 2014 se děti po sokolském cvičení připravovaly na podzim a společnými silami vydlabaly pět dýní, kterými vyzdobily naší sokolovnu.

 

25. 9. 2014      SETKÁNÍ SENIORŮ A PŘÁTEL SOKOLA

Dne 25. 9. 2014, jsme k letošnímu 95. výročí založení sokolovny v Dobroměřicích, uspořádali první setkání přátel sokola. Akce se zúčastnilo čtrnáct seniorů, kteří s sebou přinesli mnoho fotografií ze sokolského života, nad kterými jsme se všichni skláněli. Odměnou za donesené fotografie pak bylo malé pohoštění a květina. Na závěr akce byly předány dary a květiny ses. Šejnohové, která nedávno oslavila kulaté jubileum.

 

19. – 21. 9. 2014        SOKOLÍCI NA PARNÍKU

Odměnou za celoroční cvičení v sokole byla pro čtyři mladší žáky Sokolská plavba po Vltavě. Děti si užily tři dny v Praze naplněné zábavou, dobrodružstvím, poznáváním památek a zkoumáním zákoutí Tyršova domu. Děkujeme za pěkné zážitky.

 

ČERVENEC – SRPEN PŘÍOBECNÍ SOKOLSKÉ TÁBORY

Díky kladným ohlasům z minulých let jsme rozšířili náš sokolský tábor o druhý turnus. Naplněné kapacity, rozzářené a spokojené tváře dětí a jejich rodičů i slzy při závěrečném loučení mluví za vše. Tábory se nám daří a snad se budou dařit i nadále.

 

15. 6. 2014      OSLAVY SDH DOBROMĚŘICE

Sbor dobrovolných hasičů v naší obci slavil 120. výročí od svého založení. Ve slavnostním průvodu se ukázaly naše oddíly mažoretek. Při oslavách poté vystoupily Dobrošky se svými Hošticemi.

 

1. 6. 2014        DĚTSKÝ DEN NA DOBROMĚŘICKÉM HŘIŠTI

Další akce, do které se dobroměřický sokol zapojil, byl obecní dětský den, na kterém jsme zajišťovali především soutěže pro děti.

 

31. 5. 2014      DĚTSKÝ DEN NA ČERVEŇÁKU

Spojení sil lounského a dobroměřického sokola se ukazuje jako velký přínos pro všechny. Důkazem toho byl neuvěřitelný počet návštěvníků, více jak 220 přihlášených soutěžících, na jednom z mála dětských dnů konaném v lounském okolí.

 

10. 5. 2014      STAROČESKÉ MÁJE V DOBROMĚŘICÍCH

KONEČNĚ. Tři smolné roky, kdy nám máje propršely a musely být předčasně ukončeny, se ty letošní opravdu vydařily. Krásné počasí, mnoho májek, nové kroje – co víc si přát. Snad jen více lidí, zapojených do této tradice, která již v mnoha obcích zanikla. Nabýt sokolů, kroje by ležely nevyužité ve skříních…

 

7. 5. 2014        POKLÁDÁNÍ VĚNCŮ PADLÝM

Pietní akce, pokládání věnců padlým, se pravidelně zúčastňuje především výbor jednoty a zástupci věrné gardy.

 

30. 4. 2014      PÁLENÍ ČARODĚJNIC NA ČERVEŇÁKU

T. J. Sokol Louny a Dobroměřice, to je tradiční spojení dvou jednot při pořádání Čarodějnického reje na Červeňáku. Letošní rejdění doprovodilo krásné počasí, plno soutěží a do večera plápolající táborák.

 

BŘEZEN – ČERVEN 2014    ZÁVODY DOBROŠEK V AEROBIKU

V roce 2014 si Dobrošky připravily novou sestavu Černošky v Africe. Absolvovaly závody v Kralupech nad Vltavou, v Mostě i Slaném, kde vyhrály první místo. Dále reprezentovaly naši župu na Přehlídce pódiových skladeb v Praze, kde získaly Diplom za vtipné ztvárnění tématu. Choreografii k této vítězné sestavě vytvořila ses. Tereza Šulcová. (Sokol Slavětín)

 

7. 3. 2014        POSEZENÍ S OBČANY

Druhým rokem naše obec pořádala posezení s občany, na kterém se prezentují všechny spolky. Za sokol to letos byly poprvé malé i velké mažoretky, které si pro diváky připravily společné vystoupení.  Chybět nemohly také Dobrošky s velmi oblíbenými Hošticemi.

 

1. 3. 2014        MASOPUST A DĚTSKÝ KARNEVAL

Již tradičně se sokolové zapojili do obecního karnevalu a masopustu. Odměnou byla pro všechny velká účast rodičů a jejich dětí.

 

16. 2. 2014        ZÁJEZD DO OLYMPIJSKÉHO PARKU

Česká obec sokolská získala volné vstupenky do Olympijského parku v Praze a i naši sokolové se tam vypravili. Užili si plno zábavy, vyzkoušeli netradiční sporty a měli možnost bezprostředně fandit ve fanouškovském kotli naší zlaté medailistce Evě Samkové. Děkujeme za krásné zážitky.

 

24. 1. 2014      ZÁJEZD NA MUZIKÁL NEVĚSTA

Plný autobus sokolů a jejich přátel se vypravil za kulturou do Prahy. Původní představení Jeptišky bylo na poslední chvíli změněno, za což se nám přišla osobně omluvit paní Eliška Balzerová, ředitelka divadla Na Fidlovačce. Zhlédli jsme tak muzikálové představení Nevěsta, které se všem velice líbilo. Na zájezd byly samé kladné ohlasy, proto věřím, že se v budoucnu bude opakovat.

 

17. 1. 2014      6. SOKOLSKÝ PLES V DOBROMĚŘICÍCH

Již šestý dobroměřický sokolský ples měl opět výbornou atmosféru. O tu se postaraly především aerobičky, které celý ples vždy skvěle zorganizují. Více jak 120 lidí, si tak mohlo zatančit při hudbě skupiny TRAXAS, pobavit se při půlnočním vystoupení Dobrošek, nebo vyhrát některou z pětiset tombolových cen.

Vyhledávání

Kontakt

T. J. Sokol Dobroměřice Pražská 87, Dobroměřice 440 01